Jakie są obecnie trendy w urządzaniu mieszkań

Obecnie króluje styl industrialny. Czyli styl „pofabrykancki”. To styl przemysłowy. To zarazem bardzo ciekawy styl, któremu nie oprze się współczesna metamorfoza mieszkania. Jednak jest on bardzo surowy. Wszechobecny jest w nim metal oraz surowe cegły. Nie każdemu przypada coś takiego do gustu. Taki pierwotny, surowy i zarazem mechaniczno – przemysłowy styl. Ma on jak wszystko swoje zalety i wady. Ten styl jest z jednej strony łatwy do osiągnięcia, jednak dodatki, które są wręcz obowiązkowe, są drogie. Ważnym elementem tego stylu jest cegła. Niektóre mieszkania są budowane z cegły, więc nie ma problemu. Zdzieramy tynk, uwydatniamy spoiny, niekiedy spotyka się cegły pomalowane farbą. Cóż to już kwestia gustu i projektu. Gdy mamy mieszkanie z betonowej płyty, też nie jest to duży problem, jednak koszt większy. Są specjalne okleiny lub cegła klinkierowa. One służą nam jako imitacja cegły i to bardzo dobra imitacja. Następny element to podłoga. Często stosuje się zwykłą, surową wylewkę betonową, bez płytek, choć niektórzy łamią ten pierwotny charakter i kładą terakotę. Generalnie metamorfoza mieszkania na styl industrialny powinna jak najbardziej przypominać wnętrze fabryki i to najlepiej starej fabryki. A więc obowiązkowe są nieukryte rury, grzejniki, itp.

Co z oświetleniem

Oświetlenie w stylu industrialnym to surowe, nietypowe lampy. Często zrobione z kształtek hydraulicznych. Niekiedy są na nie naciągnięte abażury, a czasami zwyczajnie wystają z nich żarówki. I to stanowi pewien kłopot. Ponieważ nie ma już w produkcji klasycznych żarówek, które pasowały do tego stylu. Żarówki LED są teoretycznie zbyt nowoczesne. Na całe szczęście są produkowane żarówki LED typu FILAMENT. Są to żarówki LED imitujące żarówkę tradycyjną. Źródłem światła są diody LED ale inne niż te montowane w popularnych żarówkach LED. Inna jest też barwa. Przeważnie jest ona cieplejsza, a więc ma około 2700K. To wartość zbliżona do żarówki klasycznej.

I dzięki takiemu smaczkowi stylistycznemu metamorfoza mieszkania sh-studio.pl/metamorfozy-wnetrz w mieszkanie industrialne wygląda porywająco.