Izolacja przeciwwodna – wykonaj ją, póki nie jest za późno!

Izolacja przeciwwodna jest ważniejsza, niż może Ci się wydawać! Jeżeli marzy Ci się dom, który przez wiele lat będzie prezentował się naprawdę dobrze i który nie będzie wciąż wymagał remontów, musisz wykonać wszystkie potrzebne prace i zadania już w trakcie jego budowy. Jeżeli to zaniedbasz, może okazać się, że przez kilka następnych lat będziesz borykał się z ciągłymi remontami naprawami, których przecież można uniknąć!

Izolacja przeciwwodna jest tym, co koniecznie powinieneś wykonać jeszcze w trakcie budowy domu, kiedy masz odpowiednią ekipę budowlaną, sprzęt, a także nieco rozkopaną działkę. Tego typu prace, nawet przy dzisiejszym rozwoju technologicznym, będą dla ciebie bardzo kłopotliwe, jeżeli zakończysz już budowę swojego domu. Izolacja przeciwwodna chroni przede wszystkim fundamenty domu.

Jeżeli fundamenty naszego domu są zamoknięte, możemy przypuszczać, że w bardzo niedługim czasie zamoknięte będą również ściany. Dlaczego? Ponieważ działa cos, co nazywamy kapilarnym podciąganiem wody z gruntu do murów. Jeżeli grunt, a więc i fundamenty nie są odpowiednio izolowane, na naszych murach zaczyna pojawiać się niezwykle groźna wilgoć, ściany są zamoknięte, znajdziemy na nich mokre plamy, przebarwienia i odpadający tynk, nie mówić już o farbie, która po prostu odpryskuje. Takie widoki możemy zobaczyć zarówno na zewnętrznej stronie muru, ale też na wewnętrznej. Co więcej, możemy czuć bardzo nieprzyjemny zawilgły zapach, mogą pojawić się również grzyby i pleśń, które, jak dobrze wie każdy z nas, są niezwykle niebezpieczne dla naszego organizmu.

izolacja przeciwwodna może zostać wykonana na wiele różnych sposobów i najlepiej jest wybrać ten, który jak najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku. Izolacja przeciwwodna uchroni twój dom, ale również może zaoszczędzić naprawdę wiele Twoich pieniędzy, zwłaszcza w sytuacji, w której na ścianach pojawią się już mokre wykwity. Jeżeli podczas budowy domu chciałbyś zrezygnować z wykonywania izolacji – dokładnie to przemyśl!