Iniekcja muru przy pomocy hydroskopu

Zawilgocenia na murze są niezwykle niebezpieczne. Prowadzą do puchnięcia ścian, do odpryskiwania tynków i farby. Ale najgorsze jest to, że niszczą się fundamenty naszego domu, a na ścianach pojawia się bardzo trudny do usunięcia grzyb. Jest to sytuacja niezwykle niebezpieczna, z którą bardzo trudno jest sobie poradzić. Jeśli nie rozwiążemy problemu, walka z jego skutkami będzie zupełnie bezsensowna. Nawet gdybyśmy mury od nowa malowali i używali najlepszych produktów przeciw grzybom, wszystko będzie wracać do póki aż nie zostanie rozwiązany problem z kapilarnym podciąganiem wody.
Iniekcja murów to najlepszy sposób na to, aby absolutnie wyeliminować problem zamokniętych murów. Do wyboru mamy kilka rodzajów iniekcji – jedne są bardziej kosztowne, inne mniej, jedne można stosować tylko wykorzystując odpowiedni sprzęt, a jeszcze inne są bardzo proste do wykonania. Jedną z metod jest iniekcja muru przy użyciu hydroskopu. Hydrostop iniekcyjny to penetrujący środek przeciw kapilarnemu podciąganiu wody z gruntu do murów. Dzięki tej metodzie bardzo szybko wyeliminujesz ten problem i znów będziesz mógł cieszyć się suchością swoich ścian.

Iniekcja murów tą metodą jest o tyle prosta, że nie wymaga odkopywania ścian fundamentowych, co niestety przy niektórych metodach osuszania mrów jest konieczne. Blokadę wykonuje się od strony piwnic. Metoda ta również ma tę zaletę, że nie musimy w ogóle osuszać ścian. Jedyne co musimy wykonać, to otwory, do których następnie wlejemy środek iniekcyjny. Gdzie wiercimy otwory? W prostej linii w miejscu największego zawilgocenia, równolegle do podłoża. Najczęściej zawilgocenie nie sięga wyżej niż 1 metr – ważne, aby znaleźć punkt największego zawilgotnienia, poznamy to np. po przebarwieniach na ścianie. Wywiert powinien być tak długi jak szeroka jest ściana minus 10 cm, a średnica otworu powinna przekraczać 24 mm. Otwory powinny zostać wywiercone w odległościach od siebie 20 cm. Jest to metoda bardzo skuteczna i uważana za jedną z najtańszych, z jakich obecnie możemy skorzystać.